Меню
В Запорожье прошла экологическая акция

     «П’ятниці заради майбутнього» - це не лише лозунг тих, хто стомився від п’ятиденного робочого графіку. Це – всесвітній рух за збереження клімату, що поступово дійшов до Запоріжжя. І хоча підтримують його поки небагато людей, а у більшості жителів міста укорінився скептицизм, активна молодь вперто стоїть на своєму. У 2018-му році дев’ятикласниця зі Швеції Грета Тунберг не пішла на уроки в одну з п’ятниць. Замість цього – намалювала плакат і пішла страйкувати під стіни парламенту. «Шкільний страйк за клімат» - написала дівчинка на ватмані і вимагала владу припинити вбивати довкілля і руйнувати здоров’я людей по всьому світі. Не зупинило Грету і те, що на страйк вона вийшла одна. Проте вже через рік Тунберг назвали найвпливовішою жінкою Швеції у її 16 років. Наразі Грета Тунберг відома у всьому світі, а ще закликала школярів, молодь та всіх, кому небайдуже майбутнє планети виходити по п’ятницям на мирні страйки.  Варто зазначити, акцію підтримали не лише звичайна молодь, а і зірки – від Леонардо Ді Капріо до молодих співаків.

    Проте у Запоріжжі все виглядало трохи інакше. П’ятниця, площа Фестивальна. Тут стоять близько десяти осіб з плакатами та гострими лозунгами на них – «кожен шматок пластику, який коли-небудь був зроблений, все ще існує», або «моя заздрість зеленіша за наше довкілля». Молодь каже, поважають Грету, та дуже хотіли б, щоб влада реагувала на них так само, як і на швецьку школярку. Єдиний представник місцевої влади, що вийшов до школярів - радник міського голови Валерій Еделєв, який поза камерою сказав, що такі акції не мають ніякого сенсу і продовження. Адже схема вже відома - вислухати, домовитись про зустріч за круглим столом, без конкретики та визначених цілей. Запорізькі послідовники Грети Тунберг незважаючи на їх невелику кількість, все ж показали себе та продемонстрували вірність поглядам.  Залишається лише сподіватися на те, що вода камінь точить. У гіршому випадку такі люди просто не зможуть жити на Батьківщині, та дихати повітрям, яке повільно точить не камінь, а наші з вами легені.

04.11.2019 

Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "АЛЕКС".