Меню
Идеи запорожцев на карантине

   Карантинні ідеї запоріжців. Які нові звернення від містян з’явилися на сайті електронних петицій та які з них можуть бути втілені в життя .

   Карантин не карантин, а запоріжці продовжують пропонувати свої ідеї для покращення життя у місті. За останні тижні на сайті електронних петицій Запоріжжя з’явилися десятки нових звернень. Зокрема, люди бажають аби комунальники почали перейматися дорогами хоча б в період карантину. Ці дві петиції закликають депутатів проголосувати за те, щоб співробітники КП «ЕЛУАШ» ремонтували дороги і шляхопроводи міста, а також оновили дорожню розмітку, що вже стерлася і перетворилася хіба що на уявну. Але поки звернення набрали лише 11 підписів. Автор останніх двох петицій також виступив з ініціативою щодо дотримання правил безпеки в період пандемії. Чоловік пропонує закупити для комунального підприємства «Запоріжелектротранс» сучасне клінінгове обладнання. Втім, враховуючи те, що вірус COVID-19 вдарив не тільки по здоров’ю людей, а й по бюджетах регіонів – будь-які додаткові витрати сьогодні розкіш, тим більше, що для дезінфекції транспорту в місті є порівняно пристойне спорядження. Ймовірно містяни теж це розуміють, тому за півтора тижні петиція набрала тільки 3 підписи.

   Загалом інструмент петицій зарекомендував себе як досить дієвий, наголошують депутати міської ради. Голова фракції «Нова політика» Олексій Басов зазначає, що саме завдяки петиціям депутатський корпус має змогу дізнатись більше про потреби громади і відреагувати на них.

Але попри всі плюси механізму електронних петицій – він має і зворотній бік, коли депутатам доводиться розглядати і досить неординарні пропозиції від містян. Серед останніх  карантинних петицій у магазинах пропонують заборонити тримачі для цінників у вигляді голки. Вони, мовляв, безпосередньо контактують з їжею. Інші не бажають зупинення декомунізації.  Зареєстрована петиція про демонтаж залишків радянської символіки з вулиць міста. Як приклад наводиться мерія, де на фасаді є зірка. З другого квітня петиції вдалося зібрати тільки 2 голоси. Серед пропозицій щодо яких триває збір підписів найпопулярніша - про встановлення у громадському транспорті пристроїв для електронної оплати проїзду. З 17-го березня вона набрала понад 700 голосів. Автор Ірина Волошина пише – коронавірус найчастіше розповсюджується через брудні руки і гроші. Тому такі термінали будуть не тільки зручні, а й гігієнічні. Загалом петиції часто набирають достатню кількість голосів для розгляду на сесії, і депутати навіть приймають схвальні рішення.

15.04.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"