Меню
Предприниматели Запорожья терпят убытки (ФОТО)

       Сьогодні запорізькі базари пустують. Міська влада, попри надану міністерством можливість, вирішила не дозволяти торгівлю на ринках. Через заборону страждають не тільки підприємці, які втратили джерело заробітку, а й фермери-постачальники, які не мають куди збувати товар, та й самі споживачі.  Крапку у цій полеміці днями поставив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, який в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив про скасування дозволу на роботу ринків у зв'язку з низкою порушень і зловживань під час карантину. Таке рішення ухвалили після того, як було виявлено ряд порушень і зловживань у різних містах України, зокрема сусідньому Дніпрі. Ляшко пояснив, що робота ринків була дозволена, щоб українці отримали доступ до більш дешевих продуктів, ніж в магазинах, але з 15 квітня всьому кінець. Якби підприємці базарів продемонстрували високий рівень самосвідомості та дотримувались визначених у постанові карантинних заходів, то не втратили б можливість заробітку.

 

      Тепер примарна надія на відкриття запорізьких базарів згасла остаточно. Уся боротьба підприємницьких союзів зійшла нанівець. Однак, чомусь з підприємців продовжують утримувати орендну плату за приміщення, де розташовані їхні магазини і палатки. Ми завітали на ринок Анголенко, аби подивитись, чи порушують карантин місцеві підприємці. На виконання постанови все тут зачинено, лише деінде можна побачити власників магазинчиків, які впорядковують товар, ховають зимовий одяг, але і весняний не дістають, подейкують карантин затягнеться, тож це марна справа. Торгувати не можна, а от оренду – плати. На камеру підприємці говорити бояться, але поза камерою зізнаються - на цьому ринку не діють  закони. За словами підприємців оренда невеличкого магазинчику на стометрівці ринку Анголенко складає близько 10 тисяч гривень на місяць. І крутися як хочеш. Виходить, комусь пандемія, а комусь рідна мати. Тому що ця оренда на цьому базарі навіть не доходить до бюджету міста, адже офіційно ділянка стометрівки на Анголенко є приватною власністю і правила гри там встановлюють приватні особи. А тим часом супермаркети підвищують ціни і отримують надприбутки завдяки монопольному становищу і відсутності конкуренції.

14.04.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"