Сьогодні запорізькі базари пустують. Міська влада, попри надану міністерством можливість, вирішила не дозволяти торгівлю на ринках. Через заборону страждають не тільки підприємці, які втратили джерело заробітку, а й фермери-постачальники, які не мають куди збувати товар, та й самі споживачі. Крапку у цій полеміці днями поставив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, який в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив про скасування дозволу на роботу ринків у зв'язку з низкою порушень і зловживань під час карантину. Таке рішення ухвалили після того, як було виявлено ряд порушень і зловживань у різних містах України, зокрема сусідньому Дніпрі. Ляшко пояснив, що робота ринків була дозволена, щоб українці отримали доступ до більш дешевих продуктів, ніж в магазинах, але з 15 квітня всьому кінець. Якби підприємці базарів продемонстрували високий рівень самосвідомості та дотримувались визначених у постанові карантинних заходів, то не втратили б можливість заробітку.
Тепер примарна надія на відкриття запорізьких базарів згасла остаточно. Уся боротьба підприємницьких союзів зійшла нанівець. Однак, чомусь з підприємців продовжують утримувати орендну плату за приміщення, де розташовані їхні магазини і палатки. Ми завітали на ринок Анголенко, аби подивитись, чи порушують карантин місцеві підприємці. На виконання постанови все тут зачинено, лише деінде можна побачити власників магазинчиків, які впорядковують товар, ховають зимовий одяг, але і весняний не дістають, подейкують карантин затягнеться, тож це марна справа. Торгувати не можна, а от оренду – плати. На камеру підприємці говорити бояться, але поза камерою зізнаються - на цьому ринку не діють закони. За словами підприємців оренда невеличкого магазинчику на стометрівці ринку Анголенко складає близько 10 тисяч гривень на місяць. І крутися як хочеш. Виходить, комусь пандемія, а комусь рідна мати. Тому що ця оренда на цьому базарі навіть не доходить до бюджету міста, адже офіційно ділянка стометрівки на Анголенко є приватною власністю і правила гри там встановлюють приватні особи. А тим часом супермаркети підвищують ціни і отримують надприбутки завдяки монопольному становищу і відсутності конкуренції.
14.04.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"