Меню
В Запорожье помогают малому бизнесу

      У Запоріжжі відбувся семінар з правил надання державної допомоги суб’єктам господарювання.  Це новий термін для українського законодавства, але попри це сама підтримка існує давно та надається великими обсягами. Це дуже негативно впливає на конкуренцію і відповідно на економічний розвиток держави. Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна має встановити ефективну систему моніторингу та контролю державної допомоги, яка допоможе виправити ситуацію. Державна допомога – це підтримка державою чи органами місцевого самоврядування окремих підприємств, через яку вони отримують конкурентні переваги над іншими гравцями ринку. Це можуть бути податкові пільги, субсидії, гранти, списання боргів тощо. Переважна більшість утручань держави впливають на розстановку сил на ринку, а отже є допомогою тому чи іншому суб’єкту. Саме тому регулювання державної допомоги – це базова умова створення прозорого та чесного ринку. Термін «державної допомоги» офіційно був закріплений в Законі України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» в серпні 2017 року. Але підтримка існує вже давно і часто негативно впливає на конкуренцію. Тож виправити цю ситуацію покликана система моніторингу і контролю державної допомоги, яка запроваджується відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС та Договору про заснування Енергетичного співтовариства.

 

      Закон має ряд виключень. Зокрема його дія не поширюється на підтримку сільськогосподарського виробництва та рибальства, виробництва зброї і військового спорядження для потреб ЗСУ, державної спеціальної служби транспорту, держслужби спеціального зв’язку, захисту інформації України та інших сфер господарської діяльності.  Процедура узгодження допустимості державної допомоги дуже складна й інколи може тривати більше року. Тому щоб під час розгляду наступних процедур виникало менше проблем, Запорізька міськрада запросила фахівців комітету та представників ЄС провести для запорізьких спеціалістів спеціальний семінар. Протягом 2018-2019 років було проведено 6 масштабних семінарів у найбільших містах України. Сама реформа державної допомоги має завершитися до 2023 року.

18.02.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"