Меню
В Запорожье подвели итоги мониторинга нарушений земельного законодательства

      У Запорізькому центрі розслідувань підбили підсумки проекту "Моніторинг рішень міськради". Протягом року журналісти стежили за продажем земельних ділянок за заниженою ціною та вивчали як влада розпоряджається нерухомістю. Було виявлено ряд типових порушень, що допускає земельна комісія. Скільки, кому і як? Протягом 13 місяців «Запорізький центр розслідувань» моніторив рішення міської ради та виконкому щодо землевідведення, розроблення детальних планів територій та приватизації. Голова центру Сергій Сидоров розповів які порушення стали типовими для Запоріжжя.

      Сергій Сидоров, голова ГО «Запорізький центр розслідувань» : «Выделение земли без конкурса, то есть обход тех положений закона , который требует проводить конкурс. Так, в частности вот у нас 245 гектаров в городе ушли под солнечные станции за счет того, что была манипуляция с формулировками в законе то что закон позволяет без конкурса отводить под земли инфраструктуры, но солнечные станции это земля не инфраструктуры, а генерации». Наступне порушення – надання земельних ділянок в користування комунальним підприємствам. За схемою: КП отримує землю за пільговою ставкою в 1 відсоток, під виглядом підрядника приватний забудовник зводить на цьому місці чергову висотку або торгівельний центр без договору, а КП ніби виконує свою роботу. Не дивлячись на те, що 18 лютого 2016 року Верховна Рада України внесла правки у земельний кодекс, що скасували можливість отримання комунальним підприємством землі без конкурсу, у Запоріжжі ця схема до сих пір працює.

 

        А поки вся Україна освоює систему електронних продажів "Прозорро", запорізька міськрада продовжує реалізовувати майно шляхом викупу через поліпшення. Тобто, фірма, що орендує приміщення, робить там ремонт і, якщо вартість цього ремонту становить понад 25% від вартості приміщення, то його можна викупити. Такий спосіб має корупційні ризики, тому що оцінку проводять приватні фірми і можуть занижати вартість. За 2019 рік таким чином міськрада не продала і десяток об'єктів. "Запорізький центр розслідувань" не раз писав про систему, що допомагає великим і маленьким містам наповнювати бюджети. Завдяки їй можна продати навіть нікому не потрібні покинуті підвали. Але у Запоріжжі все ще продають нерухомість шляхом викупу. Якщо в сусідньому Дніпрі за минулий рік реалізували 37 приміщень, то у нас були підписані договори тільки на 9 об'єктів. А про кошти, що ці угоди принесли в бюджет міста, і говорити нема чого.

18.02.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"