Меню
В Запорожье возникла опасная техногенная ситуация

    У зв’язку із небезпечною ситуацією, що виникла на запорізькому заводі «Кремнійполімер», міський голова доручив екстрено скликати комісію з питань надзвичайних ситуацій. На сьогодні держпідприємтсво перебуває у кризовому стані, усі його рахунки заблоковані за борги і воно у процесі приватизації.  Борг «Кремнійполімеру»  та порушення правил зберігання рідкого хлору. Наразі термін експлуатації резервів, в яких знаходиться небезпечна речовини давно вичерпано. Хлор потрібно негайно утилізувати, але на шляху до вирішення проблеми існує багато перепон. Сьогодні запорізький завод «Кремнійполімер» не працює. У зв’язку із численними боргами та арештами рахунків підприємства там відсутня охорона і технічний персонал. Зараз на території заводу знаходиться близько 5-7 тонн рідкого хлору. За словами рятувальників: «Він зберігається у резервуарах, термін експлуатації яких вийшов у 2019 році». Остання планова перевірка ДСНС на «Кремнійполімері» була аж у 2016.

 

    За результатами засідання комісії було вирішено доручити Дніпровському відділу поліції негайно забезпечити надійну охорону місця знаходження хлору та покласти відповідальність на мобільну пересувну лабораторію періодично проводити лабораторне дослідження повітря. Наступного тижня  в Запорізькій облдержадміністрації буде вирішуватися питання яким чином утилізувати хлор: спалити його в печі, на що піде приблизно 32 мільйони гривень чи провести закупку натрію і перетворити існуючий хлор у безпечний гіпохлорид.

31.01.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"