Меню
Старейший сквер Запорожья начали реконструировать (ФОТО)

  Слова благоустрій і міській бюджет в Запоріжжі потроху стають синонімами. Хоча на цей раз важко не погодитися з чиновниками, які вирішили витратити гроші платників податків на реконструкцію давно занедбаного так званого скверу піонерів, що між вулицею Базарна та Свято-Покровським собором. Адже за останні десятиліття ця територія перетворилася на справжній смітник і притулок для безпритульних.  Парк або сквер піонерів був побудований майже сімдесят років тому. Тут був і фонтан зі скульптурою – пам’ятник дружбі народів, і лавки і так далі. Та потім це місце окупували безхатченки та інший сумнівний контингент. Бруд, розбита скульптура, фонтан, що не працює півстоліття – цим став знаменитим сквер в історичному ареалі Запоріжжя. Саме тому, коли вирішили робити тут реконструкцію, її узгоджували у міністерстві культури.  На роботи з міського бюджету піде 17 мільйонів гривень. Територія у 7 тисяч квадратних метрів оновиться плиткою, газонами, новими деревами без вирубки старих, освітленням, лавками, урнами, укріпленням підпірної стінки біля трамвайних рейок, карманами для парковки і новим зупинковим комплексом.

 

    Проте фонтан працювати більше не буде. За словами голови Олександрівської райадміністрації Валерія Мостового це пов’язано з тим, що планування території змінилося і вона з усіх боків закрита будівлями. І за ними не буде видно фонтану. Хоча якщо його видно, власне, зі скверу, то чи має це значення? Втім пам’ятник дружби народів буде відновлений. А безхатченкам, які обирали цей сквер для тимчасового проживання, або як висловився міський голова, людям з дуже низьким прожитковим мінімумом, він порадив знайти інше місце.

11.12.2019 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"