Меню
В Запорожье будет создано новое подразделение со старыми правами

    Нові обов'язки – старі повноваження. Кабінет Міністрів вирішив передати фінансування екологічного моніторингу від  державного до міського бюджету. Для цього в кожному місті і в Запоріжжі зокрема буде створена чергова екологічна комісія. Та чи є в цьому сенс, адже право штрафувати підприємства-порушників, що викидають шкідливі речовини у повітря і надалі залишиться за Києвом? Якість атмосферного повітря мешканці Запоріжжя не тільки відчувають легенями, а ще й бачать власними очима. Адже з труб промислових гігантів до неба линуть клуби різнокольорового диму - а це десятки тон викидів. За якістю того, чим нам доводиться дихати раніше мали стежити і екологічна інспекція, і Міністерство охорони здоров’я, і метеорологи. Аби моніторити стан атмосферного повітря та його хімічний склад в Запоріжжі існують стаціонарні пости - міні лабораторії, що фіксують викиди. Їх функціонування фінансувалося з держбюджету. Але цього року Кабміном було ухвалене нове рішення. Тепер саме міський бюджет отримає додатковий тягар.

 

     Вже до лютого при міському управлінні екологічної безпеки буде створена нова спеціальна комісія, яка покликана сповіщувати населення про відхилення стану атмосферного повітря в гірший бік. І це все - лише спостереження та інформування, ніяких інших повноважень міністри не віддають. Ні тобі можливості штрафувати за перевищення норм, ні права відкликати ліцензії на викиди, навіть провести перевірку не можна. Тож така собі децентралізація навпаки. Питання викликають і суми штрафів, розмір яких просто мізерний. За викид у повітря тони сажі всього близько 90 гривень. В жодному разі це не компенсує шкоду здоров’ю, що спричиняється сотням тисяч людей. Навіть за дрібне хуліганство стягується більша сума. Мешканці Запоріжжя в свою чергу говорять, і підприємства мають замислюватися про те, щоб встановлювати очисні фільтри.

    Тож як показує практика – екологічні служби змінюються, а от стан екології не поліпшується. За останніми даними обласного лабораторного центру лише з 22-го по 28-ме листопада у запорізькому повітрі було зафіксовано 6 відхилень від норми за трьома інгредієнтами – фенолом, сірководнем і сірковуглецем. І якби разом з обов'язком інформувати населення на міський рівень передали повноваження видавати дозволи на викиди та контролювати їх виконання - робота могла б стати ефективнішою, а повітря - чистішим.

05.12.2019 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на https://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"