Меню
Когда в Украине начнётся отопительный сезон

   В Україні починається опалювальний сезон. Зазвичай, тепло у батареях з'являється 15 жовтня, але все залежить від температури повітря та рішення місцевої влади.

Когда в Украине начнётся отопительный сезон

   "За нормами, теплопостачання до будинків розпочнуть подавати, коли середня добова температура опуститься нижче за вісім градусів. До шкіл, садочків і лікарень - нижче за 16", - йдеться у повідомленні.

   У Рівному від 15 жовтня стартує опалювальний сезон. Спочатку планували зробити це у понеділок, але прогноз змінився, а тому сьогодні ввечері тепло буде вже у рівненських лікарнях і пологових. За день-два гаряча вода буде вже в батареях всіх осель міста. Крім того, сьогодні пустять тепло в Харкові та Хмельницькому, від завтра - у Сумах.

   Лише готуються відкривати труби тепловики Львова та Луцька. Вони відкрутять вентилі, орієнтовно лише від понеділка.

   У Києві заявляють, що столичні котельні теж готові. Щоправда, чекають на похолодання. За їхніми словами, якщо три дні триматиметься низька температура, то тепло таки дадуть. Так само й в інших містах країни. Чи відкривати вентилі чи ні, вирішуватиме кожна міська влада індивідуально, орієнтуючись на температуру за вікном.

   Що стосується ціни, то експерти прогнозують, що вартість тепла в Україні принаймні до лютого підвищуватися не буде. Крім того, є можливість зекономити сімейний бюджет, оформивши субсидію. Родинам, які отримували її торік, заново оформлювати нічого не потрібно. Субсидію переоформлять автоматично.

   Отримати фінансову допомогу на сплату комунальних послуг можуть і ті, кого звільнили під час карантину. Але потрібно бути на обліку в службі зайнятості, а також розраховувати на субсидію можна, якщо витрата родини на комуналку перевищує 15% її доходу.
джерело: https://www.unian.ua/economics/energetics/opalyuvalniy-sezon-de-y-koli-dadut-teplo-v-ukrajini-novini-sogodni-11181878.htm

15.10.2020