Меню
НБ Украины выводит из оборота монету номиналом в 25 копеек

   Монети номіналом 25 копійок та всі банкноти гривні, введені в обіг до 2003 року, з 1 жовтня 2020 року перестають бути засобом платежу при здійсненні розрахунків готівкою.

НБ Украины выводит из оборота монету номиналом в 25 копеек

   Як передавати прес-служба НБУ, зазначені монети та банкноти будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року, а також Нацбанк буде активно виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні та монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні монети зразка 2018 року.

Коментар Нацбанку

   "Ми продовжуємо наводити порядок в готівковому обігу і приводити його до світових стандартів. Головна мета наших рішень - спростити готівкові розрахунки та підвищити їх зручність для користувачів. Також ми дбаємо про економічну доцільність і підвищення якості готівки в обігу", - цитує прес-служба заступника Голови Правління Нацбанку Олексія Шабана.

   За його словами, рішення, озвучені сьогодні Нацбанком, стали продовженням багаторічної роботи регулятора з оптимізації готівкового обігу.

   "В результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 номіналів до 12. Загалом в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці. Він стане впорядкованим і зручним", - наводяться в повідомленні слова Шабана.

Що цьому передувало

   З 1 жовтня 2019 року монети номіналами 1, 2 і 5 копійок перестали бути засобом платежу в Україні. Протягом року їх можна безкоштовно і без обмежень обмінювати у всіх відділеннях українських банків, протягом трьох років - в НБУ і відділеннях "Приватбанку", "Ощадбанку" та "Райффайзен Банку Аваль".
джерело: https://www.unian.ua/economics/finance/moneti-v-ukrajini-v-ukrajini-perestanut-hoditi-moneti-u-25-kopiyok-novini-ukrajina-11132783.html

03.09.2020