Меню
В Украине выросла минимальная зарплата

   Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» № 822-ІХ, який парламент ухвалив на позачерговій сесії 25 серпня.

В Украине выросла минимальная зарплата

   Про це повідомляє прес-служба Офісу президента. 

   «Глава держави ініціював цей закон з метою покращення якості життя громадян за рахунок підвищення рівня доходів працюючого населення», - зазначили в ОП.

   «З урахуванням зростання мінімальної зарплатні Кабінет міністрів 26 серпня ухвалив рішення про підвищення з 1 вересня цього року розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників бюджетної сфери до 2225 грн», - йдеться у повідомленні.

   В ОП пояснили, що додаткові видатки на оплату праці через підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС забезпечено коштом економії бюджетних видатків, передбачених у бюджеті на обслуговування державного боргу. Як нагадали в Офісі президента, Зеленський заявляв, що підвищення мінімальної зарплати з вересня 2020 року – це лише перший етап.

   Як передбачається, другим етапом стане підвищення з 2021 року до 6 тис. грн, а впродовж наступного року мінімальна заплата зросте до 6,5 тис. грн.

   «З підвищенням мінімальної заробітної плати зростуть і доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, вихователів, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, а також медиків», – наголосив президент.

Мінімальна зарплата в Україні:

  • Верховна Рада ухвалила відповідний закон 25 серпня.
  • 6 серпня президент Зеленський ініціював внесення змін до держбюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн з 1 вересня цього року.
  • Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року зросла на 550 грн і становить 4 723 грн на місяць, або 28,31 грн на годину.

джерело: https://www.unian.ua/politics/minimalna-zarplata-zelenskiy-pidpisav-zakon-pro-pidvishchennya-minimalnoji-zarplati-do-5-tisyach-griven-novini-ukrajina-11128697.html

31.08.2020