Меню
Украина требует выяснения правды об авиакатастрофе в Иране

   Україна більше зацікавлена у розкритті правди про обставини катастрофи літака МАУ в Ірані, ніж в отриманні грошової компенсації.

Украина требует выяснения правды об авиакатастрофе в Иране

   Таку заяву в інтерв’ю іранській службі «Радіо Свобода» зробив заступник голови Міністерства закордонних справ України, керівник української групи переговорників з Іраном щодо катастрофи рейсу PS752 Євген Єнін.

   За його словами, спільна позиція України і родин загиблих в авіакатастрофі над Тегераном полягає у тому, що має бути встановлена точна причина загибелі літака, і, залежно від причин катастрофи, буде обговорюватися питання компенсації.

   «Питання правди нас хвилюють набагато більше, ніж питання грошей. І це не моя позиція, чи моя примха як керівника делегації, це – вимоги родин загиблих, які хочуть знати, що сталось тоді. Ми за жодних умов не погодимося на гроші в обмін на правду», – заявив Єнін.

   Урядовець наголосив, що розуміння правди зможе об’єктивно визначити рівень компенсацій, на які можуть претендувати родини загиблих, авіакомпанія і держава Україна Раніше Єнін повідомляв, що на переговорах іранська сторона підтвердила свою готовність компенсувати збитки, у тому числі й авіакомпанії «МАУ», представники якої були запрошені на переговори з української сторони.

   Терміни переговорів про компенсацію, за словами посадовця, залежать від того, чи це питання дійде до суду, чи закінчиться досудовою домовленістю. Спираючись на міжнародну практику, досудове вирішення триває «мінімально два з чимось роки», а у випадку судових процедур – то «починаючи від п'яти років».

   За словами заступника голови МЗС, Україна очікує від Тегерану завершення розслідування і публікації його результатів до кінця цього року. В рамках цієї публікації мають стати доступні і дані «чорних скриньок». І якщо українську сторону не будуть задовольняти якісь аспекти технічного розслідування, вона буде мати можливість висловити свої зауваження.

   Як зазначив Єнін, якщо іранська сторона говорить про «людську помилку» як про причину катастрофи, то важливо встановити, чи йдеться про «системні прорахунки в організації безпеки польотів». Відтак, технічне розслідування катастрофи важливе не лише для України, але і для всієї міжнародної спільноти.
джерело: https://www.unian.ua/society/aviakatastrofa-mau-v-irani-v-mzs-okreslili-poziciyu-ukrajini-shchodo-kompensaciji-novini-ukrajini-11116640.html

19.08.2020