Меню
Украинская экономика начала восстанавливаться

  Через пандемію ВВП України у другому кварталі 2020 року знизився до 11,4%.

   У третьому кварталі поточного року економіка України почала відновлюватися після коронакризи.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав на своїй сторінці у Facebook.

   «Коронакриза — це не лише серйозний удар по медичних системах країн. Це також одна з найбільших економічних рецесій за останні 70 років. Фактично всі світові економіки показали стрімкий рівень падіння ВВП у другому кварталі: Іспанія - 22,1%, Велика Британія - 21,7%; Франція - 19%; Німеччина - 11,7%, Україна - 11,4%, США - 9,5%, Польща - 7,9%», - зазначив він.

   Водночас прем’єр зауважив, що у третьому кварталі економіка України почала відновлюватися.

   «На це, крім відновлення споживання, позитивно вплинув збір врожаю, який фактично перенісся з другого кварталу на третій через погодні умови. Також, згідно з прогнозами Мінекономіки, в наступні 3 роки ВВП буде зростати в середньому більш ніж на 4% щорічно», - додав він.

   Прогнози щодо падіння економіки Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings у зв'язку з пандемією COVID-19 прогнозує падіння світового ВВП у 2020 році на 4,6% у порівнянні з попереднім роком. Міністр фінансів України Сергій Марченко прогнозував, що економіка України за підсумками поточного року впаде не більше ніж на 5%.

джерело: https://www.unian.ua/economics/finance/ekonomika-ukrajini-shmigal-zayaviv-pro-vidnovlennya-ekonomiki-pislya-koronakrizi-novini-ukrajina-11113829.html

17.08.2020