Меню
В Украине начинается замена старых паспортов

   Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки». Відповідне рішення ухвалено під час засідання уряду.

В Украине начинается замена старых паспортов

   Законопроєкт пропонує визнати такою, що втратила чинність Постанову Верховної Ради від 26 червня 1992 року № 2503-XII «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон». Натомість встановити, що паспорт громадянина України у формі книжечки, оформлений до набрання чинності цим законом, залишається чинним до закінчення терміну його дії. Крім того, встановлюються строки дії паспорта, зазначається у пояснювальній записці до документа.

 

Як відбуватиметься заміна старих паспортів на нові

   Як зазначив народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, таким чином Кабмін пропонує парламенту ухвалити закон, згідно з яким паспорт-книжечка буде поступово виводитись з обслуговування.

«Так пропонується, що паспорт-книжечка матиме строк дії. Отже, при наступній даті, в якій потрібно вклеїти нове фото - паспорт громадянина України у формі книжечки будуть міняти на пластикову картку. Нові паспорти будуть видавати лише у формі пластикових карток. Таким чином, якщо вам ще не виповнилось 25 років, то вам видадуть новий паспорт, замість того, щоб вклеювати туди фотокартку по досягненню 25-річного віку. Якщо ви встигли вклеїти фотокартку у 25-річному віці, то видадуть новий паспорт при досягненні 45-річного віку. Якщо ж ви вклеїли нову фотокартку при досягненні 45-річного віку - ваш паспорт матиме безстрокову дію", - пояснив він.

  Після схвалення урядом законопроєкт направлять на розгляд Верховної Ради.

 

Паспорт-книжечка йде в минуле

   З 1 листопада 2016 року всі громадяни України можуть оформити внутрішній паспорт у вигляді ID-карти з вбудованим безконтактним електронним чіпом, на який записано персональні та біометричні дані, включаючи прописку і сімейний стан. З 1 листопада 2018 року будь-який громадянин України може за бажання в будь-який час обміняти паспорт у вигляді книжки на ID-картку.

У квітні 2020 року в Україні презентували цифрові паспорти, якими можна користуватись через смартфон.

джерело: https://www.unian.ua/society/pasport-knizhechka-i-plastikoviy-pasport-termin-diji-pasporta-v-ukrajini-novini-ukrajini-11110508.html

13.08.2020