Меню
Сколько денег украинцы перечислили из заработков за рубежом

   До України найбільше коштів надійшло із США, Італії, Ізраїлю, РФ, Німеччини. В НБУ проаналізували обсяг приватних переказів українців.

   За попередніми оцінками Національного банку України, у січні – червні 2020 року обсяг приватних переказів офіційними та неформальними каналами становив: в Україну з-за кордону – 5 365 млн дол. США в еквіваленті; з України за кордон – 246 млн дол. США в еквіваленті.

   Про це повідомляє прес-служба Національного банку України у ФБ.

   "Нижче – ми проаналізували перекази через системи переказу коштів. Тобто без переказів, здійснених на банківські рахунки або через карткові платіжні системи чи поштові відділення", - наголосили в НБУ.

Сколько денег украинцы перечислили из заработков за рубежом

   Скільки шлють

  • 1 187 млн дол. США у еквіваленті або понад одна п’ята частина від всіх надходжень – саме стільки надіслано в Україну в такий спосіб. Це на 8% більше, ніж у першому півріччі 2019 року. Середня сума одного переказу в Україну теж трохи зросла – з 355 до 374 дол. США (на 5,4%);
  • 212 млн дол. США у еквіваленті надіслано за кордон через системи переказу коштів. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року обсяги зросли на 26,2%. Цей найпопулярніший спосіб забезпечив понад чотири п’ятих від усіх приватних переказів з України. На 29,1% зросла і середня сума одного переказу з України: 462 дол. США у порівнянні із 358 дол. США у першому півріччі торік.

   Звідки надходять кошти

   Як зазначили в НБУ найпопулярніші "коридори" переказів майже не змінилися: в Україну найбільше коштів надійшло із США, Італії, Ізраїлю, РФ, Німеччини; з України більше відправлено до РФ, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Польщі. Збільшився й обсяг переказів у межах України через системи переказу коштів. 117 938 млн грн або 4 551 млн дол. США в еквіваленті – це на третину більше (на 31,3%), ніж торік у першому півріччі.

   Як українці передають кошти

   Як зазначили в НБУ, понад 78% переказів у межах України забезпечувала трійка лідерів внутрішньодержавних систем:

  • NovaPay (платіжна організація ТОВ «ПОСТ ФІНАНС») – 45,12% переказів у межах України;
  • Поштовий переказ (платіжна організація ПАТ «Укрпошта») – 21,42% переказів у межах України;
  • Фінансовий світ (платіжна організація ТОВ «Українська платіжна система») – 11,89% переказів у межах України.

   Як змінювалися суми переказів

   З початку літа грошові перекази до України скоротилися на 8,5%. За 2019 рік українці переказали 12 мільярдів доларів. Цього року очікувалося, що сума переказів буде значно меншою.

Сколько денег украинцы перечислили из заработков за рубежом

джерело: https://www.unian.ua/economics/finance/zarobitchani-nacbank-pidrahuvav-skilki-ukrajinci-prislali-dodomu-z-pochatku-roku-novini-ukrajina-11102297.html

06.08.2020