Меню
В Україні вводять електронні рецепти на антибіотики

   З 1 серпня в Україні пацієнти отримають електронний рецепт на антибіотик. Отримати його можна в установах, які підключені до електронної системи охорони здоров'я (ЄЗОЗ). Перехід проходитиме поступово: до кінця року в деяких аптеках препарати почнуть відпускати лише за наявності е-рецепту.

 

Як пацієнту отримати рецепт на антибіотик:

- Звернутися до лікаря. Зауважимо, що це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і фахівець. Декларація для цього не потрібна.
- Після огляду лікар за потреби випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнтові інформаційну довідку, що містить всю інформацію про призначення.
Якщо заклад не працює із ЕСОЗ – лікар випише пацієнтові паперовий рецепт.
- Пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо показати інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

 

"Відпустка антибіотиків за рецептом в аптеках здійснюватиметься лише в тих регіонах країни, де немає обмежень у доступі до медичних послуг та лікарських засобів. антибіотики без рецепта", - додали в МОЗ.

Крім того, є виняток, який поширюється на закупівлю антибіотиків волонтерськими та благодійними організаціями. Так, на запит військової частини, підрозділу або певної медичної установи волонтери, як і раніше, можуть закуповувати антибіотики у дистриб'юторів без рецепта.

 

В Україні вводять електронні рецепти на антибіотики