Меню
В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон» - “ВА.5”

   В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон», який називають типом “ВА.5”

Новий різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”, вивили у Чернівецькій області. Наразі виявлено сім випадків. Але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших областях. Дослідження зразків триває.

Це означає, що COVID-19 нікуди не зник. Більше того, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється. Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. За даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. 

Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон» - “ВА.5”