Меню
В Украине изменились правила пересечения границы с детьми на время военного положения

   З початку війни багато українців виїхали через кордон до сусідніх країн.  В тому числі  деякі прийомні сім’ї та опікуни з дітьми. За словами начальника Служби у справах дітей Запорізької обласної військової адміністрації Антоніни Матвєєвої, для виїзду дітей, які позбавлені батьківського піклування, за кордон, необхідні спеціальні документи. Якщо дітей вивозять опікуни чи прийомні сім’ї, їм необхідно мати при собі спеціальний дозвіл, який видають у Службі у справах дітей.

   У випадку, якщо рідні батьки відправляють своїх дітей за кордон разом зі знайомими, обов’язково потрібне доручення, написане батьками з вказанням як своїх паспортних даних так і тих, кому доручають дітей. Служба у справах дітей у такому випадку видає погодження на перетин кордону з особою, яка вказана у документі. Вже було видано 49 таких погоджень.

   Також існують послаблення звичних обмежень у випадку виїзду дитини разом з одним з батьків. Згода іншого не потрібна. Також не вимагають згоди батьків у разі перетину кордону з близькими родичами – повнолітнім братом чи сестрою, тіткою, дядею чи дідусем або бабусею.

В Украине изменились правила пересечения границы с детьми на время военного положения