Меню
Какие самые опасные последствия КОВИД-19?

   Комаровський описав найнебезпечніші наслідки коронавірусу.

Какие самые опасные последствия КОВИД-19?

   Він підкреслив, що відновлення після COVID-19 може займати місяці, і закликав близьких тих, хто зіткнувся з коронавірусом, допомагати їм справлятися з наслідками.

   Відомий український лікар і телеведучий Євген Комаровський назвав найнебезпечніші наслідки, до яких може призвести коронавірус.

   Про це він розповів у відеоблозі, опублікованому на YouTube.

   За словами фахівця, для таких станів в медицині використовується термін постковід: ним описують симптоми у перехворілої COVID-19 людини, навіть коли етап активної боротьби імунної системи з вірусом завершився.

   За словами Комаровського, багато хто після перенесеного коронавірусу відчуває постійну втому.

   "Виявилося, що за час, поки вірус розмножувався в організмі, відбулися дуже серйозні зміни не стільки навіть з боку легенів, скільки з боку практично всіх інших внутрішніх органів», — пояснив доктор.

   Він зазначив, що вірус вражає судини, нервову тканину і клітини головного мозку, призводить до мікрокрововиливів і появи ділянок з порушеним кровопостачанням.

   Комаровський розділив симптоми постковіду на три групи:

  • Перші - це симптоми з боку органів дихання, вони проявляються у вигляді кашлю, задишки і відчутті нестачі повітря, коли всі показники в нормі.
  • У другу групу він відніс відчуття слабкості - симптом, на який скаржаться майже всі перехворілі. Лікар уточнив, що це не просто втома, а стан «страшної загальної слабкості», коли ні на що немає сил.
  • "Третя група симптомів - це симптоми, що ілюструють ураження нервової системи», - зазначив Комаровський.

   До неї він відніс психічні розлади, порушення сну, неможливість вибудувати якісь примітивні логічні ланцюжки, дуже серйозні порушення пам'яті і неможливість здійснити, здавалося б, абсолютно банальні речі.

   "Помилково розглядати коронавірус виключно як інфекцію, яка вражає систему дихання. Ні. Це вірус, який вражає насамперед судини і нервову систему», — зазначив лікар.

   Він підкреслив, що відновлення після COVID-19 може займати місяці, і закликав близьких тих, хто зіткнувся з коронавірусом, допомагати їм справлятися з наслідками.Джерело: https://covid.unian.ua/likar-komarovskiy-naynebezpechnishi-naslidki-koronavirusu-video-11298128.html?_ga=2.93708061.1010685075.1611675144-612381873.1603898886