Меню
При каких условиях в Украине введут жесткий карантин

   Карантин вихідного дня не показав ефективності, необхідний локдаун - Держспоживслужба

При каких условиях в Украине введут жесткий карантин

   Наголошується, що зараз розглядати ситуацію в окремих регіонах не доцільно.

   Голова Держспоживслужби Києва Олег Рубан заявив, що карантин вихідного дня не дав ефективного результату в боротьбі з поширенням COVID-19. Він вважає за необхідне найближчим часом запровадити локдаун.

   За його словами, зараз розглядати ситуацію в окремих регіонах не доцільно.

   "Це повинно бути єдине рішення по всій країні. Необхідно ввести локдаун по всій країні найближчим часом. Карантин вихідного дня не показав результату щодо ефективності", - сказав Рубан.

   Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що ефективність карантину вихідного дня зможуть оцінити наступного тижня.

   Зазначимо, вчора міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступив за негайне введення в Україні радикального локдауну як мінімум на три тижні.

   При цьому Степанов заявив, що підстав для введення жорсткого карантину поки немає.

При каких условиях в Украине введут жесткий карантин

   Підставою для термінового запровадження локдауну може бути лише заповненість ліжок в лікарнях на понад 75%, що означатиме загрозу колапсу медичної системи.

   Про це сказав голова МОЗ Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24". Він наголосив, що здатність медичної системи надавати медичну допомогу є єдиним фактором, на який орієнтується уряд у питання карантину.

   "Ми орієнтуємося на єдину річ – здатність медичної системи надавати медичну допомогу. У нас на сьогодні заповнено 50% ліжок у лікарнях в цілому по країні. В деяких регіонах понад 60% — Чернігівська область та інші. Але водночас підстав вводити локдаун завтра, бо не витримає медична система, у нас зараз немає", — сказав він.

   Міністр розповів, за яких показників медична система не витримає епідемії.

   "Загроза колапсу медичної системи може бути, якщо буде понад 75% заповнених ліжок. І такі речі ми можемо побачити, якщо кількість хворих буде наближатися до цифри 25-30 тис. хворих на добу. В такому випадку це буде загроза колапсу медичної системи", — сказав він.