Меню
Зеленский подписал указ о передаче сельскохозяйственной земли в коммунальную собственность

   Президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність.

Церемонія підписання документа відбулася під час земельного форуму "Земля - народу" в Чернігівській області. Трансляція заходу велася на сторінці офісу президента в Facebook.

Зеленский подписал указ о передаче сельскохозяйственной земли в коммунальную собственность

   "Саме громади краще знають, як організувати своє життя, де має бути дитсадок, школа, комунальні дороги, садові насадження та промислові об'єкти. Є ключовий момент, без якого децентралізація не може бути завершена в Україні, - це передача земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено", - підкреслив Зеленський і підписав указ "Про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність".

   "Я всіх вітаю: 26 жовтня всі новостворені громади мають отримати землі в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку і добробуту своїх громад. Ми повертаємо землі людям з центру - на місця", - заявив президент і додав, що це логічно і справедливо.

   "Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності, і це гарантія, що наступні покоління наших українців залишатимуться господарями своєї землі. Всього Місцеве самоврядування отримає у власність 2 млн гектарів землі - це дійсно історичний день», - підкреслив Зеленський.

Хронологія подій

  • 31 березня 2020 року народні депутати підтримали законопроект про відкриття ринку землі.
  • 28 квітня Зеленський підписав закон, який вводить ринок сільськогосподарських земель в Україні з липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи - громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року розмір концентрації збільшиться до 10 тис.гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам з іноземними акціонерами та юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, щодо яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

джерело: https://www.unian.ua/economics/agro/v-ukrajini-zemli-silgosppriznachennya-peredadut-u-komunalnu-vlasnist-novini-11182097.html

15.10.2020