Меню
Глава ВР Украины прокомментировал новый законопроект о референдуме

   Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вважає, що президентський законопроект про всеукраїнський референдум може бути ухвалений в першому читанні на наступному тижні.

 Глава ВР Украины прокомментировал новый законопроект о референдуме

   Разумков висловив сподівання, що законопроект «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (№ 3612) «на наступному тижні зможе бути розглянутий в першому читанні». За його словами, законопроект отримав «позитивні висновки і в Швейцарській Конфедерації..., бо Швейцарія в цьому плані найбільш просунута держава, яка використовує механізм референдуму постійно...».

Разумков зазначив, що люди з окупованих територій також зможуть проголосувати на референдумі на неокупованій території. «Люди можуть проголосувати тут плюс ви згадали про той механізм, який поки що на папері, він ще не впроваджений - це електронне голосування, і я сподіваюся, що воно також з'явиться», - зазначив він.

Голова ВР наголосив, що до процесу електронного голосування треба підходити дуже виважено і обережно, щоб було забезпечено збереження персональних даних, захист системи голосування.
   9 червня президент України Володимир Зеленський вніс у парламент законопроект про всеукраїнський референдум. У законопроекті «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (№ 3612) пропонується запровадити в Україні електронні процедури під час організації та проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронне голосування. У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що «це питання розроблялося на основі вивчення зарубіжного законодавства та досвіду його застосування щодо електронних голосувань, насамперед європейських держав. Зарубіжні країни демонструють як позитивний, так і негативний досвід застосування електронних голосувань на референдумах і виборах».

   При цьому у документі зазначається, що найскладнішим під час запровадження електронних голосувань є технічне забезпечення захисту персональних даних виборців й збереження системи для електронних голосувань від несанкціонованих втручань. Тому у законопроекті передбачено, що питання електронних процедур у процесі організації та проведення всеукраїнського референдуму здійснюватиметься у порядку, визначеному законом.

   Для забезпечення організації і проведення всеукраїнського референдуму законопроектом передбачено створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи із забезпечення електронного голосування. Норми щодо введення процедур електронних голосувань мають набути чинності з початком роботи автоматизованої інформаційно-аналітичної системи щодо забезпечення електронного голосування після прийняття відповідного рішення Центральною виборчою комісією та його оприлюднення в газеті "Голос України" і на офіційному веб-сайті ЦВК.
источник: https://www.unian.ua/politics/vseukrajinskiy-referendum-razumkov-dav-sviy-prognoz-novini-ukrajina-11031134.html

11.06.2020