Меню
В образовательной системе Запорожской области произойдут изменения (ФОТО)

   Головування жодного Президента України не проходить без освітньої реформи, адже саме підготовка змалечку майбутніх професіоналів може забезпечити стабільний розвиток держави. Наша держава стоїть на порозі нових змін. Вони торкаються шкіл, що вже не будуть працювати у звичному форматі з 1-го до 11-го класів. Ці навчальні заклади поділятимуться на початкові, гімназії та ліцеї.

В образовательной системе Запорожской области произойдут изменения (ФОТО)

   «Початкова школа і гімназія має фінансуватися за рахунок міських бюджетів і місцевих ОТГ, а старша школа може фінансуватися за рахунок коштів обласного бюджету і за рахунок міських бюджетів у містах більше 50 тисяч населення», - коментує Олена Сороченко, заступниця директора департаменту освіти і науки Запорізької ОДА.

   За словами керівництва профільного департаменту облдержадміністрації, така реформа має втілити в Україні світові освітні стандарти. Втім поки ані батьки школярів, ані педагоги не знають, якими будуть подальші умови їхніх життя і роботи.

   Зміни мають впроваджуватися поступово, але їхня реалізація вже викликає чимало питань. За словами депутатів фракції «Нова політика» плануються різні типи шкіл вищої ланки – ліцеїв. Вони будуть мистецькими, спортивними, науковими тощо. Але при цьому невідомо чи існуватимуть, зокрема у нашому місті, технічні ліцеї, де діти зможуть поглиблено вивчати точні науки до вступу у ВИШі і згодом у професійній діяльності.

В будь-якому разі і педагоги, і самі учні воліють, аби чергова реформа бодай не погіршила той освітній рівень, що існує в Україні на сьогодні.