Меню
В Запорожье продолжат утепление учебных и медицинских учреждений

     Термомодернізація – останні роки це слово постійно «на слуху». І не дарма - комплекс відповідних заходів з утеплення будівель допомагає не тільки покращити їхній стан, а й значно зекономити на опаленні. Запоріжжя входить в перелік населених пунктів в яких реалізовуватиметься проект Європейського інвестиційного банку з термомодернізації. Оновлюватимуть 12 освітніх та медичних закладів.

     Наталя Новак, директорка департаменту економічного розвитку Запорізької міськради: «Планується на першому етапі закупівля робіт з термомодернізації на 12-ти об’єктах. Це 8 садочків наших, 2 школи 106 та 62-га та один центр медико-санітарної допомоги і одна жіноча консультація». Варто сказати – в Запоріжжі кілька сотень закладів бюджетної сфери, багато з яких не бачили капітального ремонту, ймовірно, від моменту забудови. А зведені вони були без урахування необхідності економити на опаленні. Наразі в будівлях планують оновити вікна та двері на пластикові, термоізолювати стіни, утеплити дахи, підвали, тощо. Сама програма коштує 18 мільйонів євро. Це кредитні кошти, що відшкодовуватимуться з міського бюджету.

 

     Дитсадок – «Сонячний зайчик» один з тих де реалізовуватиметься програма термомодернізації. Тут виховуються як зовсім маленькі дітлахи віком від 2-х рочків, так і дошкільнята. За словами ж директорки закладу – оновлення допоможе зменшити витрати на опалення, лише за попередніми підрахунками, на 30 відсотків.

     Лілія Ясер завідувачка ДНЗ ясла-садок №219: «Термомодернізація це комплекс енергозбережувальних заходів таких як утеплення дах, утеплення стін, заміна дерев’яних рам на сучасні вікна. Заміна дверей, встановлення індивідуальних комплексів опалення. Тобто ті всі заходи, які мінімальними засобами дозволять отримати оптимальну температуру». Тендер із закупівлі послуг з термомодернізації мають розпочати вже цього року. І тільки після цього стартують «утеплювальні» роботи.

 

Також слідкуйте за нашими неупередженими новинами у соціальних мережах:Лаконічний Telegram: https://t.me/tvalexua
Яскравий Instagram: https://www.instagram.com/alex_ua_tv
Інформативний Facebook: https://www.facebook.com/ALEXUA.TV
30.06.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на http://alexua.tv  Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA"