Меню
В Запорожье депутаты решали важные вопросы жизнеобеспечения города (ФОТО)

       Грошей на медицину і боротьбу з коронавірусом в області катастрофічно не вистачає. В такій ситуації не до будівництва і розвитку інфраструктури. І депутати зібралися, щоб вирішити проблему. Дефіцитний бюджет ще більше просів з початку року. За його перші два місяці область недоотримала ще 60 мільйонів гривень. А лише на засоби індивідуального захисту лікарів в умовах пандемії потрібно 140 мільйонів гривень, як заявила директорка департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. І додала песимізму прогнозом протікання епідемії в регіоні. Захворіють близько 9 тисяч осіб, кожен третій потребуватиме лікування в стаціонарі, летальність складе до 10 відсотків. Хоча й обмовилася, що це лише математичні порівняння з іншими країнами. Пік прогнозується на 15 квітня. Далі хвороба буде поширюватись в геометричній прогресії, найбільш важкий період триватиме місяць.

 

       Можливо, ще легше було, якщо б медики не звільнялися з лікарень через низьку зарплати і незабезпеченість засобами захисту. Але в профільному департаменті облдержадміністрації кадри не рахують. Його очільниця каже – у неї підлеглі не медпрацівники, а працівники департаменту. А відповідальність на керівниках лікарень.  Врешті депутати ухвалили зміни в обласному бюджеті і перерозподілили близько 119 мільйонів гривень на підтримку медзакладів. Це гроші, зняті з програм реконструкції майдану Фестивального, будівництва водогонів ті інших галузевих. В тому числі на утримання «Запорізького регіонального фтизіопульмонологічного центру» і дитячого протитуберкульозного санаторію. Ще 26 мільйонів залишилися у резервному фонді.

03.04.2020 Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на http://alexua.tv Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "ALEX.UA